20 кібератак було відбито IT- фахівцями ПАТ «Черкасиобленерго» з лютого 2022 р.

12 липня, 2023

20 DoSкібератак  було нейтралізовано IT- фахівцями ПАТ «Черкасиобленерго» з моменту початку широкомасштабного вторгнення російського агресора у лютому 2022 р. Таку інформацію озвучив  директор з IT та зв'язку ПАТ "Черкасиобленерго" Андрій Пилипчук на Форумі з енергетичної безпеки громад, який організував  Energy club  у Києві 6 липня 2023 р.

За словами очільника IT-підрозділо оператора системи розподілузахист електромереж та підстанцій від кібератак є критично важливим завданням для забезпечення безпеки енергетичної інфраструктури. Бо наслідками владлої ворожої кібератаки може стати призупинення живлення електрикою сотен тисяч споживачів.

Головне в системі заходів кібербезпеки, на думку Пилипчука є моніторинг потенційних загроз, суть якого полягає у створенні та впровадженні на підприємстві IDS(Intrusion Detection System)  - системи виявлення вторгнень. Головне завдання такої системи – аналіз мережевого трафіку для виявлення аномальних або шкідливих дій, що дозволяє своєчасно вживати заходів для їх блокування.Серед інших інструментів протидії кібератакам фахівець зазначив односпрямовані шлюзи передачі даних, брендмауери, антивірусні програми.

Проте кібербезпека електричних мереж та підстанцій має свої особливості та специфіку. Проблема, зокрема полягає у том, що інстальоване енергообладнання має різних виробників, отже і різні протоколи комунікації. Інтеграція всього програмного забезпечення комунікацій під парасолькою єдиної IDSсистеми і є першочерговим завданням кіберзахисту об’єктів енергетичної інфраструктури, — вважає директор з IT та зв'язку ПАТ "Черкасиобленерго".

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!