Сподіваємося, що вдасться не допустити блекауатів, - АТ УРМ

23 серпня, 2023

Про це під час  ток шоу «Energyfreedom», організованому 10 серпня «Energy Club» заявив в очільник «Українські розподільчі електромережі» Михайло Ільницький.  При цьому він виразив сподівання, що блекаутів вдасться не допустити, — повідомляє https://fb.watch/mly_9zh2sL/?mibextid=Nif5oz на своїй Facebookсторінці експерт агенції «Маркет.Інфо» Олексанлр Голіздра.

«Дякуючи Міненерго, тому хабу, який знаходиться на території «Хмельницькобленерго» багато чого вдалося отримати і відновити протягом того періоду, який зараз триває. І зараз залишилося трохи часу й ми спробуємо це зробити, ще покращити мережі, але в будь-якому випадку проблеми залишаються і більшість з них є досить серйозними., — так охарактеризував підготовку до осіннь-озимового періоду очільник «Українські розподільчі електромережі» Михайло Ільницький, до сфери управління якого входять державні ОСР.

Директор підприємства відзначив, що наразі здійснюються  кроки з реалізації пілотних проєктів по створенню smartgridмереж, навівши приклад «Миколаївобленерго», де, як повідомлялось раніше,  Міжнародний енергетичний кластер завершив розробку проєкту «Реновація енергетичної інфраструктури АТ «Миколаївобленерго» з переведенням на клас напруги 20 кВ». Наявність проєкту дозволить розпочати розбудову мереж за європейськими стандартами замість зруйнованих у регіоні старих мереж, створених ще за радянськими зразками. А само «Миколаївобленерго»  через Фонд підтримки енергетики України при Міненерго у якості гуманітарної допомоги отримало різноманітне обладнання, зокрема, сотні комірок з номінальною напругою 20 кВ та силових трансформаторів 20/0,4 кВ; триває закупівля іншого устаткування, потрібного для успішної реалізації пілотного проекту з реновації електромереж.

«У нас є серйозні пошкодження в мережах Харківобленерго, Миколаївобленерго, Запоріжжяобленерго, які дійсно потребують серйозних реконструкцій та ремонтів. При цьому є фінансові проблеми. Незважаючи на те, що зараз з 1 червня відбулось підняття деяких тарифів, потім з 1 липня, ситуація в ОСРах залишається досить напруженою. Ті ОСРи, які знаходяться в центральній та західній частині країни, менше це відчувають, вони продовжують отримувати більший дохід, більші тарифи і, по факту, можливість інвестувати в попередньо схвалені інвестиційні програми. На відміну від цього, такі компанії як Запоріжжяобленерго, Харківобленерго, Миколаївобленерго, в них дуже змінилася структура корисного відпуску, в них фактично знищилося таке поняття, як перший клас напруги і всі споживачі споживають другий клас напруги, — описав ситуацію Ільницький.

За словами енергетика, «зима буду дуже непростою, можливо, навіть гіршою, ніж попередня, тому що навряд чи нам вдасться відновити всі мережі на тому рівні, на якому вони були напередодні минулого осінньо-зимового періоду і вихідні дані, і стартові позиції будуть цього року набагато гіршими».

Ільницький також виразив сподівання на недопущення блекаутів: «Незважаючи на це, ми продовжуємо готуватися, відновлюємо мережі і сподіваємося, що все ж таки вдасться не допустити блекаутів і забезпечити споживачів всім необхідним — електроенергією, теплом і водопостачанням протягом осінньо-зимового періоду. Але хотів би наголосити, що ситуація є проблемною і всім споживачам слід бути готовими. Це означає мати генератори, … акумулятори, які варто закупити і мати у себе, тому що гарантувати, що буде стабільне енергопостачання протягом зими, напевно, ніхто зараз не зможе».

Як повідомлялося раніше, незважаючи на продовження ворожих  атак об’єктів критичної інфраструктури країни ворогом, ПАТ «Черкасиоблоенерго» продовжує активну підготовку до осінньо-зимового періоду 2023-2024 і вже відремонтувало 430 км ліній електропередач та 100 трансформаторних підстанцій. За словами очільника підприємства Олега Самчука, нині усі планові завдання виконуються вчасно та в повному обсязі, тож орієнтовно роботи завершаться до старту опалювального сезону.

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!