Україна може залишитись без меду

Цієї весни в Україні, вперше за багато десятиліть, може виникнути дефіцит натурального меду, причини - неврожай минулого року, рекордний експорт солодкого продукту за кордон та підвищений попит в умовах пандемії.

Медовий сезон 2020 року був невдалим: холодний та дощовий травень, посушливе літо у південних регіонах країни призвели до суттєвого зменшення медозбору.
“Минулого року пасічники недобрали 25-40%, а в деяких регіонах 50% медової продукції. Тому залишків торішнього меду цієї весни фактично немає. В той же час, саме в минулому році експорт меду з України був рекордним - понад 80 тис. тон.”, - каже Валерій Курейко, бджоляр та співвласник Садиби “Знатний Мед”.

Рекордний обсяг меду, проданий за кордон за підсумками минулого року, з одного боку, можна вважати досягненням, а з іншого - причиною зменшення пропозиції на внутрішньому ринку. І все це на фоні зростання споживчого попиту на мед в умовах пандемії коронавірусу: не випадково, провідні маркетплейси за минулий рік констатували збільшення покупок меду у 5-6 разів. У 2021 році пандемія продовжується, так само як посилений інтерес до натурального меду і продуктів бджільництва - як в Україні, так і за кордоном.

Ще з осені мед почав дорожчати на базарах та у роздрібній торгівлі (окремі види на 50-60%). На сьогодні відносно нормальна ситуація зберігається Інтернет-магазинах, але і тут найближчим часом можна очікувати відсутності товару та суттєве зростання цін на продукт, який ще є у наявності.

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Все о бизнесе, Новости бизнеса, Бизнес-планы - Украина Деловая » 2006 — 2021
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!