За незаконне використання газу споживач сплатив понад 70 тисяч гривень

27 января, 2015

Сім’я, що проживає у м. Дніпропетровськ в великому приватному котеджі по вул. Володимирській, незаконно використовувала природний газ, змонтувавши ввід подачі газу на газові прилади повз лічильник газу. Після того, як співробітники газової служби виявили порушення, господарям будинку довелося сплатити 71,4 тисячі гривень, що в 6 разів перевищує суму, яку б вони сплатили, якби використовували газ легально  і сплачували за нього за показаннями лічильника.

Родина з трьох осіб, яка проживає у приватному будинку, у 2013 році використала майже 8 тисяч кубометрів газу. Для опалення величезного будинку площею 333,5 кв. м, власники установили два двоконтурні котли. Сума, яку необхідно було сплатити за використаний газ їм здалась завеликою, тому у 2014 році вони вирішила «заощадити» у незаконний спосіб.

У липні 2014 року під час демонтажу лічильника на планову повірку працівники газового господарства виявили, що подача газу до приладів здійснюється при закритому крані перед лічильником. Для розслідування цього інциденту була створена спеціальна комісія, яка провела експертизу приладу обліку газу та зафіксувала незаконне втручання в його роботу.

Загальна сума збитку, що завданий державі, розрахована за період з 28 січня до 28 липня 2014 року і складає 71,4 тис. грн. Мешканці будинку визнали свою провину та сплатили борг у повному обсязі, після чого їм відновлено газопостачання.

Така економія горе-крадіям коштувала надто дорого. Адже, якщо б родина сплачувала за використаний газ за лічильником вона б сплатила за цей період у 6 разів менше, ніж нарахований борг.

Не дивлячись на те, що газівники постійно проводять роботи по припиненню фактів самовільного підключення до системи газопостачання несумлінні споживачі продовжують незаконно підключатись до газопроводів, розкрадаючи державний газ. При цьому вони наражають себе та оточуючих на смертельну небезпеку. Порушення правил безпеки та самоуправство призводять до незворотних наслідків, жертвами яких стають самі ж домовласники.

Розрахунок суми боргу відбувається за нормами споживання з урахуванням опалювальної площі, кількості прописаних осіб та встановлених газових приладівзгідно з п. 2.1 Постанови НКРЕ від 29 травня 2003 року № 475 «Про затвердження Порядку відшкодування збитків, завданих газопостачальній або газотранспортній організації внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання населенню послуг з газопостачання». 

ПАО "Днепропетровскгаз"
+ Добавить Комментарии: (0)

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Все о бизнесе, Новости бизнеса, Бизнес-планы - Украина Деловая » 2006 — 2022
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!