АТ «Дніпропетровськгаз» повністю завершило процедуру анбандлінгу

4 июня, 2021

АТ «Дніпропетровськгаз» вийшло із засновників компанії-постачальника ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут». Остаточне розділення власності стало фінальним етапом анбандлінгу цих компаній, що діють у сфері розподілу і продажу газу. Попередньо було завершено поділ юридичної, інформаційної та облікової діяльності, які отримали високу оцінку Секретаріату Енергетичного співтовариства у 2020 році.

АТ «Дніпропетровськгаз» завершило процедуру виходу зі складу засновників ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут», тим самим повністю виконало умови ефективного анбандлінгу, як з позиції українського, так і європейського законодавства.

Вихід зі складу засновників — тобто повне розділення власності — є вищим рівнем анбандлінгу. Якщо в Євросоюзі, при розділенні операторів ГРМ і компаній-постачальників допускається збереження міноритарних пакетів акцій, то АТ «Дніпропетровськгаз» провело більш жорстке дотримання норм європейського законодавства при проведенні процесу анбандлінгу в Україні. Таким чином, забезпечено відсутність будь-якого впливу на прийняття рішень і операційну роботу компаній-постачальників відповідно до антимонопольних норм ЄС.

«Вичерпна інформація про наші кроки у цьому напрямку є прозорою і знаходиться під контролем НКРЕКП за участю Секретаріату Енергетичного Співтовариства. Повне розділення в інтересах клієнтів — ми послідовно працювали над цим для впровадження конкурентного ринку газу», — зазначив голова правління АТ «Дніпропетровськгаз» Іван Вакуленко.

Компанія послідовно, починаючи з липня 2015 року, реалізувала усі етапи анбандлінгу, з дотриманням термінів і процедур, передбачених Законом України «Про ринок природного газу», а також відповідно до норм Директиви 2009/73 / ЄС у рамках Третього енергетичного пакету:

• юридичний поділ, створення незалежної компанії-постачальника;

• функціональний розподіл, забезпечений як за рахунок поділу управління, так і незалежної роботи керівництва;

• поділ облікової діяльності, із забезпеченням повної незалежності і публічного контролю, як за рахунок публікацій на сайті АТ «Дніпропетровськгаз», так і щорічного аудиту фінансової звітності оператора ГРМ;

• інформаційний поділ: від використання територіально відокремлених офісів, заборони на суміщення діяльності до підписання угод про нерозголошення інформації та інших гарантій конфіденційності;

• поділ ідентичності компаній з використанням окремих брендів, маркетингової політики та каналів комунікацій з клієнтами.

У повній відповідності до норм Третього енергетичного пакету, положень Директиви 2009/73 / ЄС та Закону України «Про ринок природного газу», оператор ГРМ щорічно звітує у Програмі відповідності про статус анбандлінгу. Здійснює звіт спеціально уповноважена особа — комплаєнс офіцер, призначення якого узгоджує НКРЕКП.

Усі проведені дії з анбандлінгу Дніпропетровськгазу, поряд з іншими операторами ГРМ, отримали високу оцінку Секретаріату Енергетичного співтовариства — у звіті цієї організації за 2020 рік, статус імплементації процесу анбандлінгу в Україні оцінено у 90%.

ПАО "Днепропетровскгаз"
+ Добавить Комментарии: (0)

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Все о бизнесе, Новости бизнеса, Бизнес-планы - Украина Деловая » 2006 — 2021
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!