Алла Шлапак: Бюджетники та пенсіонери, позбавлені муніципальних надбавок «не потягнуть» нові тарифи

20 января, 2011
За її словами, додатковий фінансовий тягар особливо тяжким виявиться для працівників бюджетної сфери та пенсіонерів.

«Цього року у міському бюджеті не передбачено жодних надбавок до зарплати ні для лікарів, ні для вчителів, ні для працівників культурної сфери, ні для пенсіонерів. Їхні статки і без того ледь дозволяють зводити кінці з кінцями, а тому нові тарифи виявляться для них непосильними. Крім того, припинила свою дію і муніципальна програма з безкоштовного встановлення лічильників для малозабезпечених киян, а як відомо, без лічильника один кубометр гарячої води буде коштувати більше 50 грн.», — зазначає Алла Шлапак.

На переконання Голови Комісії, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги повинно відбуватися в такий спосіб, щоб соціально вразливі категорії населення залишалися захищеними.

«Необхідно повернутися до тих обов’язкових виплат, які існували раніше. На сьогодні це не такі вже й великі гроші. Для того, щоб повернути вчителям надбавки потрібно не менше 70 млн. грн., для лікарів – 50 млн. грн… Тобто, 120 млн. гривень — це не критична сума як для держави, так і для столиці», — зазначає Алла Шлапак.

Джерелом цих коштів, як вважає Голова Комісії має стати повернення Києву вилучень до державного бюджету.

«Сьогодні є пряме розпорядження Президента України переглянути вилучення з міського до державного бюджету в частині збору податків з фізичних осіб. Якщо Міністерство фінансів до 1 лютого перегляне ці доходи, збалансує державний бюджет в рамках країни, і Києву повернуть хоча б від 0,5 млрд. до 1 млрд. грн., то ці кошти, в першу чергу, мають піти на відновлення виплати муніципальних надбавок», — говорить депутат.

При цьому Алла Шлапак зазначила, що Київрадою підготовлено звернення до Президента України про необхідність переглянути вилучення з міського бюджету, яке, як вона сподівається, буде почуте. «Але доки не буде запроваджено дієвого механізму соціального захисту, підвищувати тарифи не можна. Адже наслідком такої непродуманої політики може бути черговий соціальний вибух», — підкреслила вона.
komisiya
+ Добавить Комментарии: (0)

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Все о бизнесе, Новости бизнеса, Бизнес-планы - Украина Деловая » 2006 — 2020
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!