«Робота в зоні обстрілів вимагає нестандартних рішень» - керівник «Миколаївобленерго»

17 серпня, 2022

Робота оператора системи  розподілу в зані бойових дій та в ареалі постійних обстрілів агресором вимагає від команди підприємства розробки та впровадження нестандартних рішення, — заявив в ході організованого  Проектом  Енергетичної безпеки USAIDта Мінрегіонбудом вебінару "Preparedness for the next heating season under war conditions" 12 серпня.

«В перші дні російської агресії  ми вирішували проблему зв’язку між нашими підрозділами та диспетчерами. Комунікація просто перервалася. Проблему було вирішено за допомогою Starlink, що були встановлені в кожній філії і відповідно в кожній диспетчерській, — розповідає Данилків. – Це дало  диспетчерам змогу володіти ситуацією, віддавати відповідні команди та направляти ремонтні бригади на місця ушкоджень мереж».

Друга задача, що мали негайно вирішити миколаївські енергетики – це забезпечення всіх філій мобільними генераторами струму, що надало можливість роботи тій же системі комунікацій та управління, бо часто знеструмлення стосувалося і безпосередньо філій та диспетчерських пунктів. Декілька потужних дизель-генераторів «Миколаївобленерго» тримає напоготові на випадок необхідності аварійного заживлення знеструмлених об’єктів критичної інфраструктури.

Децентралізація запасів матеріалів та обладнання – це висновок з гіркого досвіду майже безперестанних обстрілів ворожою артилерією та ракетами території регіону. «Ми не тримаємо проводи, вимикачі, інструменти в одному місці, а розсереджуємо їх по різних, переважно закритих складах. Часто це не наші приміщення – знову ж таки з мотивації безпеки», — поділився досвідом Вадим Данилків. Також енергетик рекомендує колегам не тримати спеціальну автотехнику і автомобілі в одному місці – в Миколаєві нещодавно ракети влучили в автобазу підприємства, вивівши з ладу понад 60 автівок.

На думку очільника «Миколаївобленерго», треба йти й далі, генеруючи креативні рішення. В якості прикладу енергетик навів ситуації, коли окремі знеструмлені квартали були заживлені напряму від сонячних електростанцій, яких дуже багато на Миколаївщині. «Так, це були тимчасові рішення, але поки ми відновлювали мережі, це давало можливість людям приготувати їжу, підзарядити мобільні пристрої, елементарно прийняти душ»,- проінформував Данилків.

Ще одним «mustbe» керівник ОСР назвав  впровадження телемеханіки, що убезпечує життя та здоров’я фахівців. «Так, в нас є бронежилети, з якими нам допомогли колеги, проте телемеханіка дозволяє захищати людей краще», – відзначив енергетик. За його словами, підприємством був розроблений проект телемеханізації підстанцій, і більшу його частину вдалося реалізувати за допомогою гуманітарної допомоги від компанії Siemens, проте для повного впровадження не вистачає ще певного обладнання. Данилків сподівається, що Siemensнадасть обладнання, якого не вистачає і телемеханіка на підстанціях «Миколаївобленерго запрацює».

Звичайно, що стосується підготовки до ОЗП, то цього року аварійний запас обладнання та матеріалів має бути мінімум втричі більше, ніж зазвичай, вважає очільник ОСР.

Наприкінці Вадим Данилків зазначив, що багато з вищенаведеного було поставлено на підприємства в рамках гуманітарної допомоги, бо ж завдяки суттєвому падінню корисного відпуску і зупинці роботи багатьох миколаївських підприємств,  ОСР зараз  не має коштів на придбання матеріалів та обладнання. За його словами менеджмент «Миколаївобленерго» вже направив свої пропозиції щодо шляхів поліпшення фінансового стану в Міністерство енергетики України та НКРЕКП і наразі очікує фід-беку.

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2023
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!