«Миколаївобленерго» відновлює мережі шляхом синергії зусиль ОСР, міжнародних донорів, влади та громад

11 березня, 2024

Близько 80% електромереж Миколаївщини, до складу яких входить 23120 км. ліній електропередач та 6056 підстанцій,  були пошкоджені внаслідок обстрілів агресора. Для їх повноцінної реконструкціїї необхідно 11,2 млрд. грн. – при тому, що річна інвестиційна програма ОСР складає лише 280 млн. грн.  Про це під час Форуму "Електричні мережі України 2024". Що був організований минулого тижня Energy Club повідомив В.о. генерального директора  АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.

Проте, за словами Данилківа, на підприємстві розуміють, що найближчим часом немає джерел фінансування відновлення в таких обсягах. Тому на підприємстві започаткували відновлення електромереж step by step шляхом поєднання зусиль самого підприємства, обладнання, що безпосередньо приходить від міжнародних донорів, допомоги Фонду підтримки енергетики України, що координується Міністерством енергетики України, підтримки регіональної влади та місцевих громад.

Так, в січні-лютому цього року були реконструйовані електромережі села Галицинівка. В рамках проєкту було повністю замінено більше 20 кілометрів повітряних ліній, збудовано 2 трансформаторних підстанції (заплановано ще 2).Трансформатори для підстанцій надійшли від Міжнародного Червоного Хреста, опори  та провід надало Міністерство енергетики з Фонду підтримки енергетики України, затискачі та траверси для самонесучого ізольованого проводу були надані відокремленим підрозділом ХЕЛП – ХІЛЬФЕ ЦУР ЗЕЛЬБСТХІЛЬЕ Е.Ф. в Україні. Роботи виконувало, як завжди, «Миколаївобленерго», а  Галицинівська ОТГ при виконанні робіт з відновлення ПЛ 0,4 -10 кВ в селі Галицинове надала допомогу персоналом комунального господарства для виконання робіт з розчищення трас повітряний ліній від гілок дерев, долучала спецтехніку (автопідйомник, вантажний автомобіль для перевезення матеріалів, маніпулятор).

Зараз "Миколаївобленерго" очікує від найбільшої швейцарської розподільної компанії BKW Energie AG обладнання для відновлення мереж в с. Партизанське на суму 80 тис. швейцарських франків. Крім того, вона надає обладнання для укладки кабелю, комп’ютерну техніку, монітори для диспетчерської, лічильники, трансформатори, самоізольований кабель. Всього від цієї компанії має надійти обладнання ще на 300 тис. швейцарських франків. Також керівник ОСР додав, що наразі менеджмент працює над налагодженням співпраці з іншими енергокомпаніями, зокрема, з Данії. Також допомагає один з німецьких благодійних фондів.

"Про якісь великі проекти зараз, поки тривають ворожі обстріли, говорити не будемо. Ми будемо відновлювати мережі за допомогою таких невеликих грантів у рамках міні проектів", — резюмував Вадим Данилків.

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!