«Миколаївобленерго» заживило за останні 11 діб 75,5 тис. споживачів, знеструмлених внаслідок обстрілу та аномальної негоди

22 січня, 2024

Вранці 4 січня через черговий ворожий обстріл  електромережі зазнали  суттєвих пошкоджень майже 17,5 тис. домоволодінь у  Миколаївському, Очаківському, та частині Березанського району Миколаївщини залишилися без світла.  На протязі цього ж дня ремонтними бригадами «Миколаївобленерго» було  заживлено всі об'єкти критичної інфраструктури, а також вдалося оперативно відновити електропостачання близько 10 тис. споживачів. Вже за 2 дні було заживлено і Очаків та Куцуруб, де пошкодження були більш значними.

Але в наступні 2 доби, 7-8 січня, споживачів та енергетиків регіону опинилися перед новим випробуванням -  після крижаного дощу, з намерзанням льоду та зі шквальним вітром десятки кілометрів проводів зледеніли. «Мінусова температура на додачу перетворила все навколо у льодові скульптури – на проводах намерзло подекуди більше 5 см льоду! Це, в свою чергу, критично збільшило вагу повітряних ліній – 2 см ожеледі призводить до збільшення ваги проводу в 3,7 рази, 4с мм – в 9 разів, а 6 см – в 17! Проводи «пускаються в танок», амплітуда якого в буквальному сенсі відриває лінії  від землі! Як наслідок, опори ЛЕП десятками підряд ламаються або валяться на землю, зрозуміло, що прихопивши із собою проводи та інше супутнє енергетичне обладнання. Так, лише на одній з ліній 10кВ повалено 49 опор ЛЕП! Всього ж з ладу було виведено понад 300 опор. В результаті  69 тис споживачів  з 237 населених пунктів Миколаївщини залишися без електроенергії. Наслідки стихії – найбільші за останнє десятиріччя», — так емоційно коментує наслідки негоди в.о. директора АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.

За словами Данилківа, миколаївські енергетики мобілізували всі наявні ресурси і відразу ж приступили до ліквідації наслідків негоди -  працювали 24\7. «Цілодобово працювало 96 оперативних бригад – без вихідних. Місцеві мешканці теж допомагали – жінки годували хлопців, фермери вийшли на допомогу з власною технікою. Вже за декілька днів  76,5 тис споживачів знов отримали електрику – станом на 16 січня  весь регіон – з електрикою! Для відновлення мереж в останні кілька днів прийшли на допомогу колеги з ПАТ Черкасиобленерго  з 4 бригадами з автовишками та бурильно-крановими установками, з ДТЕК Одеські електромережі  та АТ "Хмельницькобленерго" по  2 бригади зі спецтехнікою, а також по одній бригаді з ПАТ "Запоріжжяобленерго", АТ «Харківобленерго» та ВАТ "Тернопільобленерго", з а що ми їм дуже вдячні», -  резюмував очільник ОСР.

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!