В АТ «Миколаївобленерго» стартує пілотний проект Міжнародного енергокластеру з відновлення енергетики України

17 жовтня, 2022

Першим проєктом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проєктування і відновлення розподільчих електричних мереж АТ «Миколаївобленерго». На підприємстві вже визначають дільниці мережі, що потребує першочергового відновлення,- повідомив його очільник Вадим Данилків.

Минулого тижня Міністерство енергетики України та Міжнародний енергетичний кластер (МЕК) уклали Меморандум про співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України. Першим проєктом у рамках співпраці з МЕК у межах Меморандуму та за підтримки уряду Литви стане проєктування і відновлення розподільчих електричних мереж Миколаївщини. Досвід роботи компаній та наукових установ, що входять до Кластеру, допоможе в реалізації комплексного відновлення енергетичної інфраструктури регіону.

Заступник міністра енергетики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Фарід Сафаров наголосив, що внаслідок регулярних обстрілів з російської сторони об’єкти енергетичної інфраструктури східних і південних областей України зазнають значних руйнувань. І потребують відновлення. «Ми прагнемо, щоб українська електроенергетична інфраструктура була сучасною, енергоефективною і відповідала світовим стандартам». — зазначив Фарід Сафаров.

Координатор МЕК Мантас Нашленассвоєю чергою наголосив, що фахівці МЕК вже почали ознайомлення з особливостями роботи розподільчих мереж Миколаївської області і готові розпочати проєктні роботи: “Цей меморандум – це фундамент для нашої співпраці. Не дивлячись на те, що війна ще не закінчилася, ми готові планувати і проєктувати відновлення”.

«Ми вже  сьогодні визначаємо ті дільниці мережі, які потребують першочергово відновлення, — повідомив в.о. генерального директора  АТ «Миколаївобленерго» Вадим Данилків. За його словами сторони також готують договір, що має бути підписаний найближчими тижнями. Очільник підприємства сподівається на плідну та конструктивну співпрацю з литовськими енергетиками.

Крім того, як повідомив Данилків, за участі Міненерго досягнута домовленість в технічній допомозі  електротехнічним обладнанням від Данії, в рамках в рамках україно-данського енергетичного партнерства.

ДОВІДКА

Міжнародний енергетичний кластер — об'єднання семи підприємств, які виробляють та постачають енергетичне обладнання, металоконструкції, виконують проєктні, будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи, роботи в галузі енергетики та телекомунікацій, а також п’яти партнерських наукових установ, які здійснюють діяльність у сфері енергетики. Члени МЕК та наукові партнери працюють над спільними проектами в Україні, Литві, Німеччині та інших країнах ЄС.

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!