Henkel і його флагманський бренд Ceresit допомогли зробити революцію у будівництві для швидкої відбудови України: завершено 3D-друк першого житлового будинку
Міжнародна компанія Henkel та її флагманський бренд у сфері будівельних матеріалів Ceresitспільно зі стартапом 3D UTU успішно завершили будівництво першого в Україні житлового будинку, який створено за технологією 3D-принтингу.
Цей інноваційний проєкт був реалізований завдяки поєднанню передових технологій 3D-друку та спеціально розробленої суміші Ceresit від компанії Henkel для використання в Україні в 3D-принтингу у сфері будівництва.
18 липня родина полеглого воїна Ярослава Березова з Ірпеня отримала ключі від нового будинку, який замінив зруйноване у 2022 році житло родини.
За визначенням експертів, ця технологія має колосальний потенціал в Україні, а головне — сприятиме швидкому відновленню пошкодженого війною житла.
«Спільно з партнерами та завдяки розробникам інновацій у продуктах бренда Ceresit ми здолали серйозні технологічні виклики, серед яких робота в суворих кліматичних умовах і складний рельєф місцевості. Наша наполегливість і щире прагнення надати українцям сучасні високотехнологічні домівки швидкого зведення — це наш перший великий крок для сприяння відновленню України. Будувати нове, принципово більш якісне житло для мирного майбутнього українських родин — це велика честь і відповідальність. Вона надихає нас знаходити та пропонувати передові технології, які слугуватимуть швидкому відновленню та відбудові України»,— прокоментував завершення першого 3D-будинку Василь Дудник, генеральний менеджер «Хенкель Баутехнік (Україна)».
Новий дім площею 130 квадратних метрів за допомогою 3D-принтера від українського стартапу 3D UTU та спеціальної суміші Ceresit було зведено лише за дві доби: 72 тонни спеціальної цементно-піщаної суміші, 58 мотогодин роботи 3D-принтера — і дім з товщиною стін 60 см готовий. Він відповідає Державним будівельним нормам (ДБН) як індивідуальне житло класу наслідків СС1.
«Ми друкуємо відразу оздоблений фасад, який потрібно лише пофарбувати. Те саме стосується і внутрішніх стін. У результаті кількість технологічних процесів скорочується, що дає змогу не лише швидко побудувати стіни, а й загалом швидше здати будинок в експлуатацію»,— пояснює Інна Фурман, СЕО 3D UTU.
Для Henkel цей проєкт став черговим кроком у розвитку технології 3D-друку в будівництві та демонструє можливості сучасних матеріалів і технологій на основі продуктів флагманського бренда Ceresit. Над створення унікальної суміші для 3D-друку фахівці-технологи Henkel працювали з 2021 року: протягом цього часу вони вдосконалювали формулу, проводячи тести, а також адаптували інноваційний матеріал для роботи в широких діапазонах температур, що дозволило проводити роботи зі зведення першого такого об’єкта навіть в умовах аномальної спеки цього літа.
За прогнозами ООН, до 2030 року приблизно 3 млрд людей у всьому світі потерпатимуть від житлової кризи. Для України вона постає ще гостріше через наслідки війни. Саме тому для країни актуальне зведення житла за 3D-технологіями, які дозволяють реалізувати масове та швидке будівництво — дві доби замість пів року робіт за класичними технологіями.
Масштабування технології та її широке застосування дозволить знизити вартість спорудження сучасних домівок до 45%. Окрім того, застосування цієї технології виправдане з урахуванням дефіциту робочих рук в будівельній галузі. Для 3D-друку достатньо трьох фахівців для обслуговування роботизованої техніки, а от класичні технології вимагають задіяти на будівництві щонайменше фахівців 15 різних будівельних спеціальностей. Сам 3D-принтер, за словами його розробників, настільки простий в експлуатації, що ним після півторамісячного курсу навчання може керувати будь-хто: чоловік, жінка, студент, людина з інвалідністю. Технологія завдяки автоматизації процесу і точності розрахунків дозволяє значно зменшити ризик людських помилок і перевитрату матеріалів, що забезпечує зменшення затримок, зниження витрат і ресурсів.
Про компанію «Хенкель»
Завдяки своїм брендам, інноваціям і технологіям компанія «Хенкель» займає провідні позиції на світовому ринку промислових і споживчих товарів. Бізнес-підрозділ «Клейові технології» є світовим лідером на ринку клеїв, герметиків і функціональних покриттів. Завдяки підрозділу «Споживчі бренди» компанія займає провідні позиції на багатьох ринках і в багатьох категоріях по всьому світу, особливо в сфері догляду за волоссям, прання та догляду за оселею.
Три провідні бренди компанії – Loctite, Persil і Schwarzkopf. У 2023 фінансовому році «Хенкель» відзвітувала про обсяг продажів на суму понад 21,5 мільярда євро та скоригований операційний прибуток на суму близько 2,6 мільярда євро. Привілейовані акції «Хенкель» включені до фондового індексу Німеччини DAX. Сталий розвиток – це давня традиція у «Хенкель», компанія має чітку стратегію сталого розвитку з конкретними цілями. Компанію «Хенкель» було засновано в 1876 році. Станом на сьогодні в ній працює понад 48 000 співробітників по всьому світу, об'єднаних сильною корпоративною культурою, спільними цінностями та спільною метою: «Pioneers at heart for the good of generations». Більше інформації – на сайті: www.henkel.com
Компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)», знана за одним зі своїх флагманських брендів Ceresit, цьогоріч відзначає 25 років від...
2024-06-05 12:48 KSG Agro підвищив ефективність удобрення ґрунту на 30-40%Агрохолдинг KSG Agro підвищив ефективність удобрення ґрунту на 30-40%. За словами керівника рослинницького дивізіону компанії...
2024-05-31 14:55 У першому кварталі 2024 року KSG Agro збільшив валовий прибуток на 10%Агрохолдинг KSG Agro за результатами першого кварталу 2024 року збільшив валовий прибуток на 10% у порівнянні з аналогічним п...
2024-05-28 11:05 KSG Agro за результатами 2023 р. збільшив дохід від реалізації на 16%KSG Agro за результатами 2023 р. у порівнянні з 2022 р. збільшив дохід від реалізації на 16%. Про це повідомила пресслужба аг...
2024-05-13 15:57 Компанія «Хенкель» в Україні увійшла до двадцятки найкращих роботодавців країни за результатами рейтингу Forbes Ukraine і RоbotaРейтинг складений за результатами опитування майже 42 000 співробітників із 200 українських компаній, а також за підсумками о...