Восени ціна на свинину може повернутися на довоєнний рівень, - експерт KSG Agro

28 червня, 2022

Оцінюючи динаміку ціни на свинину з початку воєнного періоду по червень 2022 р., директор ТОВ «Стронг-Інвест» (відповідає у холдингу за свинарський напрямок) Василь Старобор зазначив, що за зазначений період вона зросла в середньому на 25%. Якщо у лютому ціна складала 40-47 грн./кг свинини, то у червні 59-60 грн./кг.

«Можемо говорити про три етапи у цінових змінах під час війни. Спочатку ціна була на довоєнному рівні, а зростання попиту було незначним. Потім спостерігався спад цін, пов‘язаний з виходом з ринку Слобожанського агрокомбінату, «АПК-Інвест» та інших гравців. На ринку з‘явилось багато свиноматок й збільшена пропозиція просіла ціну. Але згодом ціни зросли. Свою роль зіграв вихід південно-східних виробників, відсутність імпорту та зростання ціни на паливо. Логістика суттєво не вплинула на зростання цін, оскільки стала проблемою лише для невеликих та середніх переробників, які взагалі не мали можливості придбати паливо», — розповідає аграрій. 

На думку Василя Старобора, вже восени цього року ціни на свинину можуть повернутися на довоєнний рівень. Це пов‘язане з тим, що аграрії внаслідок війни мають великі проблеми із збутом зернових. «Багато хто з виробників в сфері рослинництва, починаючи від фермерів з обсягом врожаю у 2-3 т, і, закінчуючи великими агрокомпаніями, в цих умовах можуть вдатися до стратегії «прокачування зерна через м‘ясо». Це означає, що в діапазоні 2-4 місяців вони спрямують врожаї на виробництво комбікормів і, відповідно, відгодівлю тих же свиней. Збільшення пропозиції свинарської продукції дозволить повернути ціни на свинину на попередні, довоєнні відмітки», — прогнозує директор ТОВ «Стронг-Інвест».

Пресс-служба KSG BANK
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!