Київський політех у співпраці з НАТО розвиває спінтронні технології для сучасної зброї

6 жовтня, 2023

Захід пройшов за фінансової підтримки програми НАТО «Наука заради миру та безпеки». Як запевняють вчені, подальші розробки в даній сфері будуть слугувати розробці сучасної української зброї.

Вчені з 11 країн світу (в т.ч. Бельгії, Португалії, Греції, Великобританії, Швеції, США) обговорилиминулого тижня останні досягнення спінтроніки в рамках міжнародного наукового семінару «Functional Spintronic Nanomaterials for Radiation Detection and Energy Harvesting».Захід був організований Навчально-науковим інститутом матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона, що входить до Київського політехнічного інституту, спільно з університетом Кайзерслаутерна-Ландау (ФРН) за фінансової підтримки програми НАТО «Наука заради миру та безпеки».

 Спінтро́ніка — галузь наноелектроніки, у якій поряд із зарядом електрона використовується його спін для збереження й оброблення інформації.  Спінтронні пристрої дуже широко використовуються у пристроях запам'ятовування інформації, але існують й інші застосування, такі як, генератори змінної напруги, прилади зв’язку тощо.

В ході семінару 29 визнаних фахівців у галузі спінтроніки та фізики магнітних наноматеріалів з 11 країн представили результати власних досліджень та взяли участь у обговоренні перспектив подальшої співпраці.

За словами директора ННІ матеріалознавства та зварювання імені Патона Ігоря Владимирського, саме такі заходи дають можливість досягнути домовленості щодо майбутніх дослідницьких проєктів, а також залучити кошти на них, та на оновлення лабораторної бази університету. А  завідувач кафедри нанофізики та нанонелектроніка КНУ ім. Шевченка Олександр Прокопенко додав, що спінтронні технології допоможуть зробити Україні сучасну зброю яка може бути і краще, ніж західна.

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2024
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!