Урядові субсидії не зможуть отримати 25% українців - профспілки

15 июля, 2010
Запропонована Урядом схема отримання житлових субсидій, — як компенсація підвищення ціни на газ, — на сьогодні не є ефективною. Але може бути ефективною за кількох умов. Про це йдеться в заяві НФПУ, підписаній його Головою Мирославом Якібчуком.

Перша умова – це те, що існуючі борги громадян за комунальні послуги не можуть бути підставою для неотримання субсидій. НФПУ наголошує, що нині існує практика, коли наявність заборгованості за комунальні послуги є підставою для відмови в отриманні субсидій для соціально незахищених громадян. Якщо врахувати, що сьогодні заборгованість за комунальні послуги перевищує 10 млрд. гривень, а середній відсоток боржників власників особових рахунків складає 25,48%, це означає що близько 25% населення не зможуть отримати субсидії, виходячи з нинішньої практики.

Друга умова – це ліквідація заборгованості по зарплатах, яка на сьогодні сягає 1 млрд. 880 млн. гривень. Населення просто не може сплачувати комунальні послуги та борги за них, бо влада, як гарант дотримання законності, не здатна гарантувати своєчасну виплату зарплати як на державних, так і приватних підприємствах.

Третя умова – це необхідно дозволити населенню реструктуризацію 100% боргів за комунальні послуги. НФПУ нагадує, що в останні 2 місяці влада почала відмовлятися від практики реструктуризації 100% боргів, внаслідок чого найбільш соціально вразливі верстви населення були поставлені у глухий кут. Але і субсидії, маючи борги, вони, згідно нинішньої практики, не можуть отримати.

НФПУ також наголошує, що самі розмови про підвищення тарифів влада мала би починати після оприлюднення чіткого та прозорого плану реформ житлово-комунальної галузі, широкого обговорення та погодження з профспілками. Тоді у громадян була би впевненість, що кошти, отримані внаслідок підвищення тарифів будуть використані саме на покращання їхнього добробуту.
Агентство Пресса, Общественная организация
+ Добавить Комментарии: (0)

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Все о бизнесе, Новости бизнеса, Бизнес-планы - Украина Деловая » 2006 — 2020
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!