Литва розробить бетонні укриття для українських енергоооб’єктів

14 квітня, 2023

Делегація миколаївських енергетиків в рамках тижневого візиту до Вільнюсу змогла ознайомитися як з науковими розробками, так і з практичним використанням сучасного обладнання в енергосистемі країни-партнера. У Каунаському технологічному університеті сьогодні активно переймаються проблемами, з якими зіткнувся енергетичний сектор України та разом із науковими керівниками шукають шляхи допомоги енергетикам, зокрема, це стосується питань навчання на існуючих релейних терміналах змодельованого обладнання розподільних підстанцій різного класу напруги.

Побачивши стан електромереж Миколаївщини, литовські науковці з Вільнюського технічного університету ім. Гедимінаса перейнялися питаннями виготовлення надміцних захисних бетонних виробів; оцінювання типових пошкоджень бетонних виробів із можливістю їхнього подальшого відновлення та експлуатації; улаштуванням трапів для доїзду бригад по бездоріжжю та полегшених конструкцій з можливістю підйому на опори в місцях, куди спецтехніка заїхати не може.

Литовські ВНЗ мають чудову наукову та матеріально-технічну базу для навчання, тож, користуючись можливістю, обговорили під час зустрічі з керівництвом навчальних закладів і можливість підвищення кваліфікації там наших фахівців. Також гостям з України продемонстрували роботу місцевого об’єднаного диспетчерського пункту. Його не так давно модернізували, тож на озброєнні тамтешніх енергетиків лише сучасне енергоефективне обладнання та новітні технології, що дозволяють підвищити якість послуги та вдосконалити роботу енергосистеми, зробивши її більш надійною та автоматизованою.

Співпраця в рамках укладеного  минулого року Меморандумупро співробітництво в оперативному плануванні та відновленні пошкоджених об’єктів енергетичної системи України,  сприятиме тому, щоби і українська енергосистема поступово переходила на роботу за стандартами  Євросоюзу.Учасники Міжнародного енергетичного кластеру разом зі своїми науковими партнерами вже приступили до проектних робіт  Литва, зі свого боку, готова усіляко підтримувати нашу країну та ділитися всім – від досвіду та знань до обладнання та технологій – запевнила заступниця Міністра енергетики Литви Інга Жилене під час зустрічі з делегацією в Міністерстві енергетики Литви. Ознайомлення з реальними наслідками російського вторгнення до України залишило «незабутнє» (в самому негативному сенсі слова) враження, лише укріпивши владу Литви в планах всебічної підтримки та допомоги Україні. Заступниця Міністра енергетики наголосила на важливості реалізації пілотного проекту з відновлення електромереж Миколаївщини, що має стати першим відчутним результатом співпраці Міністерства енергетики України з Міжнародним енергетичним кластером та, відповідно, послужити зразком для відновлення енергетичної сфери в масштабах всієї України.

Додамо, що відразу ж після повернення миколаївських енергетиків з Литви до Миколаївщини завітали представники Міжнародного енергетичного кластеру з Литовщини. Пілотним проектом передбачається Реновація енергетичної інфраструктури АТ «Миколаївобленерго» з переведенням живлення на номінальну напругу 20 кВ. З яких саме об’єктів доцільніше розпочати, визначитися допомогла  тур литовських енергетиків по об’єктам енергоінфраструктури регіону. В результаті, після об’їзду підстанцій Товариства було обрано декілька, що відповідають необхідним критеріям. Силове обладнання та лінії електропередач тут, внаслідок активних бойових дій, зазнали нищівних руйнувань та не підлягають відновленню, а потребують повної заміни для повноцінної роботи мережі та надання якісної послуги населенню. За підсумком на Миколаївщині буде встановлене сучасне, енергоефективне обладнання, завдяки чому вдасться знизити втрати та гарантувати безперебійне електропостачання. Також модернізація торкнеться автоматизованих систем та телемеханізації, що значно полегшить управління, виявлення та ліквідацію аварійних ситуацій тощо. Передбачено і впровадження інтегрованої автоматизованої системи диспетчерського управління та розвиток автоматизованої системи диспетчерського технологічного керування. Перевтілення даних підстанцій стане першою ластівкою майбутньої комплексної реконструкції розподільних мереж Товариства

Шевченко Мария Сергеевна
+ Добавить Коментарі: (0)

Користувацька угода   Політика конфіденційності   Контакти   Реклама на сайті
© «Все про бізнес, Новини бізнесу, Бізнес-плани - Україна Ділова » 2006 — 2023
Копіювання матеріалів дозволено лише при умові разміщенння зворотнього прямого посилання!