Впровадження якісних технологій очистки стічних вод — вітчизняний приклад екологічної безпеки «Миронівської птахофабрики»

28 августа, 2019

Важливим компонентом екологічної безпеки підприємства є ступінь його впливу на навколишнє середовище. Воно включає в себе як використання природних ресурсів, так і вплив на них виробничих процесів. Поступово підприємства обмежують викиди в атмосферу і гідросферу з метою поліпшення загальної екологічної обстановки, нейтралізують несанкціоновані викиди сміття, модернізують технологічні процеси та мінімізують виділення забруднюючих речовин у стоки.

«Миронівський хлібопродукт» (МХП) — провідний агропромисловий комплекс України, який спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, а також іншої аграрної діяльності (виробництво м'ясо-ковбасних виробів, вирощування ВРХ, та «Зеленою енергетикою»).

 «Миронівська птахофабрика»входить до складу агроіндустріального холдингу МХП. Це одне з найбільших підприємств замкнутого циклу (від вирощування добового молодняка до виробництва м’яса курчат-бройлерів) в Україні. Підприємство здійснює діяльність за міжнародними стандартами із застосуванням новітніх технологій утилізації відходів виробництва та якісної очистки стічних вод.

До складу підприємства входять інкубаторно-птахівнича станція, 27 виробничих ділянок з вирощування птиці, комплекс з переробки курчат-бройлерів, цех технічних фабрикатів, очисні споруди комплексу з переробки курчат-бройлерів, транспортна служба та департамент інженерно-технічного обслуговування.

Контроль якості води

Очисні споруди комплексу з переробки курчат-бройлерів. Вони спроектовані за голландською технологією, в основі якої — біологічний метод очищення із застосуванням швидкісних біологічних реакторів.

«Фахівці «Миронівської птахофабрики» постійно контролюють вплив виробничої діяльності на водні ресурси. Ми маємо спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами (підземні води) та дозвіл на спеціальне водокористування, згідно яких чітко дотримується ліміт за обсягом водозабору. Усявикористана вода проходить ретельне очищення, після чого повертається в річку Росава», — наголосив головний еколог МХП Олександр Семенець.

Очисні споруди підприємстващодня очищують 5,5 тис. м3 води, яка надходить з комплексу з переробки курчат-бройлерів (Канівський р-н, Черкаська обл.). Підприємство проводить моніторинг скидів до водойми кожні 7 днів, а не 10, як того потребують законодавчі вимоги. Відбирається вода та проводиться її аналіз із трьох локацій: за 500 м до скиду води, безпосередньо у місці потрапляння до водойми та за 500 м після місця скиду. Аналіз виконується з дотриманнямгранично допустимих норм для скидів води, встановлених законодавством. Таким чином, МХП додатково контролює вплив виробничих процесів на довкілля.

Миронівська птахофабрика є об'єктом державного нагляду, який здійснюється Державною екологічною інспекцією та Держспоживслужби. Але при цьому існує і суворий внутрішній контроль, який здійснюється штатними екологами та фахівцями внутрішньої лабораторії.

Процес очищення стічних вод проходить у декілька етапів:навиробничому майданчику комплексу з переробки курчат-бройлерів відбувається груба механічна очистка стоків.Післяцьогостоки надходять в очисні споруди, де знаходиться великий комплекс біологічного очищення. Біоочищення проводиться в спеціалізованих реакторах — аераторах із додаванням активного мулу. Присутні в мулі мікроорганізми живляться забрудниками, що містяться у стічних водах і, відповідно, очищують їх.Уразі коли вода не досягла необхідної якості по встановленим нормам, її доправляють на фільтри доочистки.

Вода надходить на ультрафіолетове знезараження, де відбуваються кінцеві процеси — усувається запах, видаляються хвороботворні бактерії. Очищені стоки перекачуються насосами на вузол обліку і потрапляютьу річку Росава.

Очищені стоки також можуть використовувати інші підприємства для поливу або будь-яких власних нехарчових потреб.

Застосування якісноїтехнології очистки дозволяєдосягти високих показників, необхідних для скидання стічних вод у водні об'єкти.Лабораторні аналізи доводять, що завдяки якісній системі очистки, яку використовує «Миронівська птахофабрика», очищена вода за деякими своїми показниками може бути чистішою за річкову.

«Передусім варто зауважити, що за період з 2016 до 2019 року «Миронівська птахофабрика» інвестувала 4 млн грн на реконструкцію своїх очисних споруд. Значна частина спрямована на фінансування будівництва нового селекторного резервуару більшої ємності. Завдяки модернізації очисної споруди ми змогли значно покращити процес попереднього знешкодження забруднень у стічній воді. Усі процеси на новому спорудженні працюють в автоматичному режимі для запобігання впливу людського фактора. Крім того, у 2018 році була проведена реконструкція ключового вузла очисних споруд — насосної станції. Ми повністю модернізували насосне обладнання, трубопроводи та запірно-регулюючу арматуру», — зазначила начальник очисних споруд «Миронівської птахофабрики» Світлана Новіцька.

Перспективним планом розвитку очисних споруд на найближчі роки підприємством передбачається послідовна реконструкція швидкісних біореакторів № 1 та № 2. У цей проект буде інвестовано близько 4,5 млн грн. «Оскільки біореактор — це «серце» очисних споруд, завдяки його оновленню ми отримаємо значне покращення якості зворотньої стічної води», — додала Світлана Новіцька.

Керівництво «Миронівської птахофабрики» приділяє особливу увагу екологічному критерію у діяльності підприємства. Завдяки цьому компанія на сьогодні є флагманом інновацій у галузі технологій очистки стічних вод. Майже щомісяця провідні європейські та вітчизняні компанії проводять на території заводу експерименти з тестування нових технологій і реагентів, які дозволять зменшити вплив виробництва на навколишнє середовище.

+ Добавить Комментарии: (0)

Пользовательское соглашение   Политика конфиденциальности   Обратная связь   Реклама на сайте
© «Все о бизнесе, Новости бизнеса, Бизнес-планы - Украина Деловая » 2006 — 2021
Копирование материалов разрешено только при условии размещения обратной прямой гиперссылки!